Porównywarki OC, co trzeba o nich wiedzieć

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu. Na rynku jest wiele firm, które świadczą tę usługę, jednak ich zakres i cena są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Żeby wybrać najlepszą ofertę dla siebie, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu, warto skorzystać z porównywarki OC.

Jakie są korzyści z używania porównywarki OC

Podstawową zaletą korzystania z porównywarka OC, jest oszczędność czasu (https://superpolisa.pl/). W jednym miejscu są oferty większości firm ubezpieczeniowych w kraju. Podając wymagane dane, w kilka minut, można mieć dokładny wykaz cen i zakresów w poszczególnych firmach. Dzięki temu, w łatwy sposób, można dokonać najlepszego wyboru. Oczywiście, ubezpieczalnie mają swoje kalkulatory, ale wchodzenie osobno na każdy z nich, zajmuje dużo więcej czasu.

Korzystając z przeglądarki, możemy sprawdzić, jakie dodatkowe świadczenia otrzymamy wraz z ubezpieczeniem OC. Firmom ubezpieczeniowym zależy na przyciągnięciu klientów, dlatego często, do ubezpieczenia OC dodają gratisy, jak np. ubezpieczenie assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków lub pomoc prawną w razie zdarzeń komunikacyjnych. Można też otrzymać zniżki na inne ubezpieczenia w danej firmie.

W rankingu OC można zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy korzystali z pomocy różnych towarzystw ubezpieczeniowych. To, z pewnością, pomoże w podjęciu decyzji.
Z porównywarki można dowiedzieć się, jaka jest procedura likwidacji szkody w danym towarzystwie.

Jak wykupić polisę OC korzystając z przeglądarki?

Proces zakupu polisy nie jest skomplikowany, a przeglądarki są zazwyczaj łatwe w obsłudze i intuicyjne. Można je otwierać na komputerze, tablecie lub telefonie. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola swoje dane, takie jak: imię, nazwisko, PESEL i adres zameldowania oraz dane współwłaściciela pojazdu. Należy też wpisać dane samochodu, takie jak: numer rejestracyjny, marka, model, pojemność silnika, rok produkcji, VIN, przebieg. Może też pojawić się pytanie o historię właściciela pojazdu odnośnie szkód komunikacyjnych z ostatnich 6 lat. Na tej podstawie niektóre firmy mogą przyznać specjalne zniżki. Kiedy wypełnimy formalności, system wyliczy składki i otrzymamy oferty wszystkich firm. Nie trzeba drukować polisy, gdyż nie ma obowiązku wożenia jej ze sobą. Podczas kontroli, informacja o ubezpieczeniu pojazdu jest na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak warto mieć przy sobie certyfikat ubezpieczenia (można go wydrukować). Dzięki niemu, w razie kolizji, łatwiej spisać oświadczenie sprawcy. Na certyfikacie są także numery telefonów na infolinię w razie wezwania assistance.